662011644

Ilość produktów: 0

Wartość: 0.00 PLN

Co na wypadające włosy? 2 produkty Ojca Klimuszki

Data dodania: 2018-12-27 11:12:55

Wypadające włosy to dość powszechny problem – borykają się z nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni, jednak niewiele osób wie, jak skutecznie sobie z nim radzić. Jedni polecają drogie apteczne specyfiki, inni domowe sposoby, takie jak wcierki czy maseczki, jeszcze inni twierdzą, że wystarczy właściwa dieta. Co trzeba wiedzieć o wypadających włosach i jak skutecznie walczyć z tą przypadłością? Podpowiadamy!

Wypadanie włosów – przyczyny

Przyczyn wypadania włosów może być bardzo wiele. Najczęściej są to:

  • zaburzenia hormonalne (np. wiele kobiet mierzy się z wypadaniem włosów po okresie menopauzy, natomiast wielu mężczyzn – w wieku 40-50 lat),
  • nieodpowiednia dieta (niedobór żelaza, cynku, białka czy aminokwasów),
  • palenie papierosów,
  • długotrwała choroba (np. przeziębienie czy grypa osłabiające organizm),
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy i włosów (zbyt mocne ściąganie włosów gumką, często stosowanie suszarki czy lokówki, wystawianie włosów na działanie promieni słonecznych),
  • częste farbowanie włosów z użyciem silnych farb,
  • gwałtowny spadek masy ciała (np. poprzez radykalną dietę).

Częstym przypadkiem jest też wypadanie włosów ze stresu.

Wypadające włosy – co robić?

Nie da się ukryć, że zbilansowana dieta oraz właściwa pielęgnacja znacząco zmniejszają ryzyko wypadania włosów. Nie zawsze jednak to wystarczy – w przypadku chorób czy zaburzeń hormonalnych warto wspomóc się dodatkowymi środkami. Witaminy pomocne przy wypadaniu włosów to witamina A, E oraz H. Sprawdzą się również: aloes, olej z wiesiołka, olejek rycynowy, olej z awokado, siemię lniane, pokrzywa czy skrzyp polny.

Najważniejsze jednak będzie zidentyfikowanie przyczyny wypadania włosów i przeciwdziałanie jej. Jeśli sami nie potrafimy tego zrobić, możemy udać się do trychologa – to specjalista zajmujący się włosami oraz skórą głowy. Przepisze on odpowiednie leki na wypadanie włosów i podpowie, jak prawidłowo o nie dbać.

Wypadanie włosów – domowe sposoby

Domowe sposoby na wypadające włosy to między innymi naturalne maseczki (np. z żółtek jaj czy siemienia lnianego) czy wcierki (z octu czy olejków – rycynowego, kokosowego, z awokado…). Popularne jest również picie drożdży oraz masowanie skóry głowy, które pobudza cebulki do wzrostu i poprawia ukrwienie skóry głowy.

Zioła na włosy – czy to dobry pomysł?

Wśród popularnych preparatów na wypadające włosy są wszelkiego rodzaju ziołowe płukanki oraz wcierki. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza preparaty Ojca Klimuszki – słynnego zielarza, który stworzył setki ziołowych mieszanek pomocnych w ponad 120 chorobach. Czy to skuteczne rozwiązanie? Z pewnością! Zioła od setek lat używane są w zabiegach leczniczych i pielęgnacyjnych. Można stosować je zarówno z zewnątrz (na przykład w postaci płukanek), jak i od wewnątrz (np. poprzez ziołowe tabletki na wypadające włosy).

Wśród ziół Ojca Klimuszki możemy wyróżnić dwa preparaty skuteczne w zapobieganiu wypadaniu włosów – płukankę i wcierkę. Oba produkty wzmacniają włosy, przeciwdziałają łysieniu oraz powstawaniu łupieżu, a także zmniejszają uczucie swędzenia, jednocześnie nie podrażniając skóry głowy. Można stosować je jako dodatek do codziennej pielęgnacji, tym samym nie zanieczyszczając niepotrzebnie organizmu silnymi, chemicznymi preparatami.

Odpowiednia, zbilansowana dieta i właściwa pielęgnacja to pierwszy krok do zdrowych, mocnych włosów. Pomocne w tym mogą być ziołowe płukanki oraz wcierki, które w naturalny sposób wzmacniają włosy i przeciwdziałają wypadaniu. Warto jednak pamiętać, że jeśli tego typu działania nie pomagają, powinniśmy skonsultować się z lekarzem – wypadające włosy mogą być bowiem również objawem choroby.

Wstecz